SCREEN

Menu Style

Grupa Motyle

Witamy na stronie grupy motyle

Grupa Motyle

Grupa Motyle lkjklj lkj kjl

Bieżące sprawy

Wychowawczyni : mgr Krystyna Kowalczyk, mgr Bożena Samborska

Realizowany Program wychowania przedszkolnego "Nasze przedszkole" M.Kwaśniewska, W.Żaba-Żabińska wyd. MAC

Dzień otwarty – pierwsza środa miesiąca od godź. 14:30- 15:30

Tematyka miesiąca

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE

PAŹDZIERNIK  2017

1.    Rozwijanie umiejętności porozumiewania się poprzez słuchanie poleceń i pytań nauczyciela, wypowiadanie się na określony temat z zachowaniem płynności mówienia i panując nad swoim głosem, słuchanie wypowiedzi innych.
2.    Budowanie poczucia bezpieczeństwa i odpowiedzialności za swoje zdrowie m. in. poprzez wyrabianie nawyku dbałości o zdrowe żywienie, zachowanie ostrożności w zetknięciu z nieznanymi roślinami.
3.    Rozwijanie pomysłowości i wyobraźni m. in. poprzez układanie kompozycji jesiennych darów oraz wykonywanie kukiełek z warzyw, rozbudzanie zainteresowań sztuką teatralną poprzez udział w odgrywaniu scenek.
4.    Pobudzanie naturalnej ciekawości świata i uczenie się bezpiecznych sposobów znajdowania informacji.
5.    Poznanie graficznego obrazu głoski o, a, l, m ( litery o, O; a, A; l, L; m, M ) oraz napisów globalnych: owoce, aparat, las, mama.
6.    Wdrażanie do rozumienia pojęcia liczby 1 i jej graficznego obrazu oraz aspektu porządkowego liczby i posługiwania się liczebnikiem porządkowym jeden.

PIOSENKA MIESIĄCA: "URODZINY MARCHEWKI"

Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.

Kartofelek podskakuje,
Burak z rzepką już tańcuje.
Pan kartofel z krótką nóżką
Biegnie szybko za pietruszką.

Kalarepka w kącie stała
Ze zmartwienia aż pobladła.
Tak się martwi, płacze szczerze,
Nikt do tańca jej nie bierze.

Wtem pomidor nagle wpada,
Kalarepce ukłon składa.
Moja droga kalarepko
Tańczże ze mną, tańczże krzepko.

Wszystkie pary jarzynowe
Już do tańca są gotowe.
Gra muzyka, to poleczka,
Wszyscy tańczą już w kółeczkach.

WRZESIEŃ  2017

1.    Oswajanie emocji związanych z nowym otoczeniem, budowanie poczucia bezpieczeństwa i utożsamiania się z grupą przedszkolną.
2.    Wdrażanie do samodzielności i kulturalnego zachowania się podczas zabaw, posiłków, czynności higienicznych.
3.    Rozwijanie umiejętności wypowiadania się m. in poprzez nazywanie przeżyć i uczuć postaci na ilustracjach.
4.    Pożegnanie lata, powitanie kolorowej jesieni. Zachęcanie do wesołych zabaw na powietrzu.
5.    Zachęcanie do opowiadanie o  swoich wakacyjnych przygodach i zgromadzonych „skarbach” z podróży.

PIOSENKA: "Do przedszkola"

1.Rano budzę się, jaki piękny to czas,
słońce wstało już, a więc pora też wstać.
Szybko myję się, jem śniadanie i już
gotów jestem, bo chcę już iść, chcę już iść.

Ref. Do przedszkola, do przedszkola,
jak cudownie tutaj co dzień mija czas.
Do przedszkola, do przedszkola,
o tym już od rana marzy każdy z nas.

2.Pani czeka już i koledzy już są;
siadam w kole- to jest magiczny nasz krąg.
Obok siedzi Jaś, Weronika i Staś
tu bawimy się, więc przychodzę co dzień.

Zajęcia dodatkowe płatne